Predstava: “A je to!”

by | stu 24, 2016 | Vijesti

24. 11. 2016. skupine „Medvjedići“ i „Slonići“ posjetili su Gradsko kazalište Trešnja te pogledali predstavu „A je to!“.

Zagreb, 130516. Kazaliste Tresnja. Premijera kazalisne predstave A je to, adaptacija ceskog animiranog filma koji ove godine slavi 40. obljetnicu prikazivanja. Redatelj i dramaturg predstave je Mario Kovac, a Pata i Mata utjelovili su glumci Asim Ugljen i Marko Cindric. Foto: Ranko Suvar / CROPIX

Predstava “A je to!”, prema poznatom animiranom serijalu, oživljava ponešto zaboravljene vrijednosti, ponajviše “uradi sam” duh kojeg je nekoć posvud bilo. U vrijeme instant-rješenja kad kupujemo samo gotove proizvode koji kratko traju, pomalo su u zaborav pali kućni i ini “majstori” kakvi su bili Pat i Mat, glavni likovi “A je to!”. Uz stilizirani pokret, kakav koristi i stop-animacija vjerno prenesena na daske, predstava ima i bazičan i duhovit zaplet, baš kao u originalnom crtiću. Gledajući televizijsku reklamu, Pata i Mata oduševe prikazane ljepote hrvatskog Jadrana pa odluče krenuti na more. Kao češki turisti doputuju na hrvatsku obalu i tu se susreću s raznim zgodama i nezgodama.

a146d192a0a9996b46756cbd63d5afc5  1781

Naša djeca bila su oduševljena vidjeti uživo najsmotanije i najsimpatičnije prijatelje Pata i Mata, koji su im poznati iz animiranog serijala. Tijekom predstave, ali i dugo nakon nje vladao je smijeh među djecom te prepričavanje smiješnih zgoda iz predstave.

 

Ostale aktualnosti….

Izrada vafla sa servirkom Sanjom, 2022.

Izrada vafla sa servirkom Sanjom, 2022.

Hvala teti Sanji iz kuhinje na uspješnoj prezentaciji, izradi te motivaciji djece na sudjelovanje i degustiranje vafla. Raduje nas da u vrtiću njegujemo atmosferu međusobnog uvažavanja, podrške i razmjene iskustava. U organizaciji aktivnosti sudjelovale odgojiteljice...

Izrada vafla s tetom Jadrankom iz kuhinje, 2022.

Izrada vafla s tetom Jadrankom iz kuhinje, 2022.

Hvala teti Jadranki iz kuhinje na uspješnoj prezentaciji, izradi te motivaciji djece na sudjelovanje i degustiranje. Raduje nas da u vrtiću njegujemo atmosferu međusobnog uvažavanja, podrške i razmjene iskustava. U organizaciji aktivnosti sudjelovale odgojiteljice...