Predstava: “A je to!”

by | stu 24, 2016 | Vijesti

24. 11. 2016. skupine „Medvjedići“ i „Slonići“ posjetili su Gradsko kazalište Trešnja te pogledali predstavu „A je to!“.

Zagreb, 130516. Kazaliste Tresnja. Premijera kazalisne predstave A je to, adaptacija ceskog animiranog filma koji ove godine slavi 40. obljetnicu prikazivanja. Redatelj i dramaturg predstave je Mario Kovac, a Pata i Mata utjelovili su glumci Asim Ugljen i Marko Cindric. Foto: Ranko Suvar / CROPIX

Predstava “A je to!”, prema poznatom animiranom serijalu, oživljava ponešto zaboravljene vrijednosti, ponajviše “uradi sam” duh kojeg je nekoć posvud bilo. U vrijeme instant-rješenja kad kupujemo samo gotove proizvode koji kratko traju, pomalo su u zaborav pali kućni i ini “majstori” kakvi su bili Pat i Mat, glavni likovi “A je to!”. Uz stilizirani pokret, kakav koristi i stop-animacija vjerno prenesena na daske, predstava ima i bazičan i duhovit zaplet, baš kao u originalnom crtiću. Gledajući televizijsku reklamu, Pata i Mata oduševe prikazane ljepote hrvatskog Jadrana pa odluče krenuti na more. Kao češki turisti doputuju na hrvatsku obalu i tu se susreću s raznim zgodama i nezgodama.

a146d192a0a9996b46756cbd63d5afc5  1781

Naša djeca bila su oduševljena vidjeti uživo najsmotanije i najsimpatičnije prijatelje Pata i Mata, koji su im poznati iz animiranog serijala. Tijekom predstave, ali i dugo nakon nje vladao je smijeh među djecom te prepričavanje smiješnih zgoda iz predstave.

 

Ostale aktualnosti….

Sretan Božić žele vam Medvjedići

Sretan Božić žele vam Medvjedići

Nema vrijednijeg dara za Božić, od onog koji je učinjen srcem i dušom.Nijedan božićni dar ne može se usporediti s čarobnim osjećajem koji pruža snažan i iskren zagrljaj.Ako ne znate što dati svojim voljenima za Božić, dajte im ljubav. Blagoslovljen i sretan Božić žele...

Dan otvorenih vrata vrtića 06.06.2023.

Pozivamo sve zainteresirane da posjete naš vrtić i uvjere se zašto i kako se vodimo vizijom “Samo najbolje je dovoljno dobro za dijete”! Odlična prilika da zajedno s vašim mališanima upoznate naše prostore i funkcioniranje. Dan otvorenih vrata održat će se u utorak,...